Warsztaty "Niezła sztuka na wakacje"

Za nami dwa tygodnie warsztatów artystycznych pn. „Niezła sztuka na wakacje”.

W warsztatach, które odbywały się na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Krośnicach, w dwóch turnusach: 14-18 lipca i 21-25 lipca, udział wzięło 164 młodych artystów z terenu Aglomeracji Wrocławskiej.

Warsztaty poprowadzili doktoranci i studenci z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, którzy oprócz omówienia technik pracy na stałe brali udział w tworzeniu „dzieł” i wspierali uczestników zajęć.


W trakcie pobytu w Krośnicach przeprowadzone zostały także warsztaty z malowania na szkle w wytwórni szklanych ozdób choinkowych w Krośnicach. Ponadto młodzi artyście mieli okazję wyjechać do Wrocławia gdzie odwiedzili Muzeum Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowe, jak również mogli obejrzeć pracownie artystyczne udostępnione przez Akademię Sztuk Pięknych.

Oprócz czysto merytorycznych zajęć dzieciaki mogły także poznać krajobrazy Doliny Baryczy, na terenie której przebywały. Niemałą frajdą była przejażdżka Krośnicką Koleją Wąskotorową, gry i konkursy terenowe.

Wszystkim młodym artystom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę. Licząc na kolejne „młode talenty” zapraszamy za rok

Zdjęcia
Warsztaty były okazją do poznania nowych technik plastycznych