Plenerowe pokazy filmowe w Oławie
Oława

18 i 19 lipca na terenie Ośrodka Kultury odbędą się plenerowe pokazy filmowe po hasłem „Filmowy OFF”.

Lokalizacja ośrodka sprzyja kameralnym pokazom filmowym, dlatego zapraszamy do niestandardowego spędzenia wakacyjnych wieczorów wspólnie z Ośrodkiem Kultury. Sympatycy piknikowej atmosfery mogą zaopatrzyć się w koc, który spokojnie rozłożą na trawie, aby wygodnie oglądać filmowe projekcje. Tak nastrojowe pokazy odbywają się w wielu miastach na świecie i mamy nadzieję, iż w Oławie stworzymy równie niepowtarzalną atmosferę kina plenerowego. Projekcjom towarzyszyć będą krótkie prelekcje przedstawicieli filmowych festiwali. W przypadku niesprzyjającej aury pokazy odbędą się na sali widowiskowej OK.

W czasie dwóch dni przedstawione zostaną najlepsze festiwalowe obrazy z takich imprez jak: Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM - cyklicznej imprezy odbywającej się w Łodzi od 6 lat, O!PLA - odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O! Polska Animacja”) oraz Festiwal Filmów Opolskie LAMY - odbywający się od roku 2003 w Opolu, będący konkursem Filmów Amatorskich i Etiud Filmowych prezentujących filmy studentów i absolwentów szkół filmowych.

Urozmaiceniem wydarzenia będzie pokaz filmu niemego "Lokator" z 1927r. w reżyserii Alfreda Hitchcocka z muzyką na żywo zespołu The Washing Machine. Filmowe dzieło jest jednym z pierwszych obrazów mistrza suspensu. 

Na podstawie materiałów Ośrodka Kultury w Oławie 

Zdjęcia
Plakat promujący