Mistrzostwa Little League w softballu
Brzeg

W dniach 16 - 20 lipca w Skarbimierzu i Brzegu odbędą się Mistrzostwa Little League w softballu.

Impreza rozpocznie się dnia 16 lipca o godzinie 10:00 od oficjalnego otwarcia kompleksu sportowego Baseball & Softball przy Hotelu Atrium w Skarbimierzu, ul. Motoryzacyjna 2.

Tego samego dnia o 18:30 ulicami Brzegu przejdzie uroczysta parada z okazji otwarcia Mistrzostw Little League Regionu Europy i Afryki. Przemarsz wystartuje spod Brzeskiego Centrum Kultury.

W ciągu kolejnych dni od rana do wieczora odbywać się będą zacięte mecze pomiędzy 9 drużynami w 2 kategoriach wiekowych - Junior i Senior League (młodzież od 12 do 16 lat). Jest o co walczyć: zwycięska drużyna pojedzie bowiem na Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych (Kirkland, stan Washington oraz Sussec County, stan Delaware).

A wieczorami integracja z międzynarodowymi gośćmi. W planach m.in. wieczorki tematyczne i grill.

Ceremonia zamknięcia Mistrzostw odbędzie się w Hotelu Atrium w niedzielę, 20 lipca, o godz. 17:00.

Podczas całego wydarzenia wstęp wolny.

Czym jest Mała Liga (Little League)?

Jest to organizacja działająca 75 lat w ponad 100 krajach na całym świecie. Jej celem jest popularyzacja  gry w baseball i softball wśród dzieci i młodzieży jako alternatywy sposób spędzania wolnego czasu. Dołączenie do Małej Ligi to nie tylko możliwości rozwoju sportowego, ale także kształtowanie w dzieciach poczucia własnej wartości, umiejętności pracy w zespole, sportowego zachowania „fair play”, dyscypliny i obowiązkowości. Mała Liga daje też możliwość kontaktów międzynarodowych - zawierania przyjaźni z dziećmi innych narodowości. Takie kontakty na pewno zachęcają młodych ludzi do nauki języków obcych oraz uczą zrozumienia innych środowisk i kultur. W Małej Lidze nie chodzi o to, kto wygrywa czy kto przegrywa mecz. Chodzi o to, jak się gra dając równą szansę wszystkim dzieciom, bez względu na ich pochodzenie czy status materialny rodziców. Działalność Małej Ligi dotyczy grupy wiekowej od 5 do 18 lat.  Podstawową siłą Małej Ligi są woluntariusze, trenerzy i rodzice wspierający swoje dzieci w treningach i rozgrywkach sportowych.

na podstawie materiałów z UM w Brzegu

Zdjęcia
Plakat informacyjny