„Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”
Wrocław

Nakręć Europejską Stolicę Kultury 2016.

Konkurs na krótki film o Wrocławiu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” od wielu lat wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród profesjonalnych filmowców, jak i filmowców-amatorów. Wyniki konkursu budzą natomiast sporo emocji wśród wszystkich, którzy są pozytywnie zakręceni na punkcie Wrocławia. Emocje są tu w pełni uzasadnione, ponieważ nagrodzone etiudy często wykorzystywane są do promocji miasta w Polsce i na świecie, a ich autorzy otrzymują atrakcyjne nagrody.

W kwietniu Biuro Promocji Miasta ogłosiło 7. edycję konkursu. W tym roku filmy mają promować Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Powinny pokazywać walory miasta jako stolicy kultury i zachęcać do wizyty we Wrocławiu w 2016 roku. Uczestnicy konkursu będą mogli pokazać, jak Wrocław w tej roli ich inspiruje, czym przyciąga, co może zaoferować.

W konkursie mogą wziąć udział profesjonaliści, agencje reklamowe, ale także amatorzy. Werdykty jury i internautów w minionych latach dowiodły, że wszyscy mają równe szanse na wygraną. A jest o co walczyć, w tym roku pula nagród jest rekordowo wysoka, przekracza  30 tys. złotych. Ponadto przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe oraz staże umożliwiające młodym twórcom rozwój zawodowy. Filmy mogą być nakręcone dowolną techniką i sprzętem. Można skorzystać z kamery, aparatu fotograficznego albo komórki. Można połączyć film i techniki animacyjne lub stworzyć film animowany w całości. Ważne, żeby całość trwała nie mniej niż 30 sekund i nie więcej niż 60.

Prace należy złożyć w Biurze Promocji Miasta do 22 września 2014 roku. Oceni je jury pod przewodnictwem Romana Gutka, kuratora ESK 2016. Swoje nagrody przyzna też publiczność, po trwającym niemal dwa tygodnie głosowaniu internetowym.

Zaplanowano także szereg atrakcji towarzyszących konkursowi: warsztaty filmowe dla młodych twórców, zwiedzanie Centrum Technologii Audiowizualnych czy Wytwórni Filmów Fabularnych, a także 10 lipca Letnią Strefę Radia RAM z Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! na wrocławskim rynku oraz 29 lipca pokaz pt. Kadry Wrocławia w ramach 14.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Więcej na www.krecwroclaw.pl

Zdjęcia
Oficjalny plakat konkursu