Finał III Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej w koszykówce
Siechnice

10 czerwca w hali kompleksu sportowego w Siechnicach odbył się wielki finał III Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej w koszykówce.

Młodzi sportowcy biorący udział w III Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej w koszykówce w iście tropikalnych temperaturach stoczyli zaciętą walkę o końcowy triumf w turnieju. Wszystkie ekipy były głodne sukcesu co sprawiło, że współzawodnictwo było niezwykle emocjonujące i żarliwe. Nie zabrakło w nim jednak tego, co najważniejsze - olbrzymiej pasji do sportu i wielkiego szacunku dla przeciwników.

Uczestnicy turnieju mogli liczyć na doping nie tylko zgromadzonej publiczności, ale również gości specjalnych, wśród których znaleźli się Burmistrz Siechnic, Pan Milan Ušák oraz koszykarki Ślęzy Wrocław.

Po cyklu turniejów półfinałowych, w Siechnicach wystąpiło osiem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy:

4. SP 25 Wrocław

Po serii stojących na bardzo wysokim poziomie meczów, zwycięzcami III Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej w koszykówce zostali reprezentanci drużyny SP 25 Wrocław, którzy w finale pokonali inną ekipę ze stolicy Dolnego Śląska - SP 83 Wrocław 32:22 (do przerwy 10:14). Wiele sportowych emocji dostarczył mecz o trzecie miejsce. Ostatecznie wygrała ekipa SP Kiełczów, która pokonała reprezentantów z Krośnic 18:14 (10:8).

8. SP 2 Sobótka

Po zawodach na wszystkich obecnych czekała darmowa pizza oraz chętnie oblegana fotobudka, dzięki której każdy uczestnik finału w Siechnicach mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z tej radosnej imprezy.

Mimo wysokiej stawki i rywalizacji, na siechnickiej hali czuć było ogrom pozytywnej energii, którą generowali uczestnicy wielkiego finału. Organizatorom udało się osiągnąć najważniejszy cel - sprawić, by sport był dla młodych uczestników przede wszystkim dobrą zabawą. Z całą pewnością wszyscy biorący udział w finale w Siechnicach zabrali ze sobą do domów wspaniałe wspomnienia z tego dnia.

Zachęcamy serdecznie do obejrzenia bogatej galerii z tego wydarzenia nie tylko na stronie www, ale również na profilu na Facebooku - LINK