Gmina Długołęka nagrodzona
Długołęka

Długołęka zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Markowy Samorząd 2014”.  Wśród laureatów znaleźli się również Poznań, Polkowice i powiat Radzyński.

Komisja konkursowa uznała Długołękę ze najlepszą gminę wiejską w Polsce. Tuż za nią uplasowały się
Stare Babice, Słupsk oraz Tarnowo Podgórne - ubiegłoroczny laureat.

Radości z tytułu nie kryje Iwona Agnieszka Łebek: - Zawsze jest miło, kiedy podejmowane działania znajdują uznanie w oczach innych ludzi. Jednak dla mnie najważniejsi są mieszkańcy i to na ich zadowoleniu zależy mi najbardziej - mówi wójt. „Markowy samorząd 2014” to kolejny tytuł, którym może się pochwalić gmina. Nie tak dawno Długołęce przyznano tytuł „Przyjaznej Gminy 2013”, a Iwonie Agnieszce Łebek statuetkę „Eko Wójta 2013”. Wójt gminy znalazła się również w gronie dziesięciu finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2013”.

Główną ideą konkursu „Markowy Samorząd” jest wyróżnienie i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, którym udało się wypracować własną markę i konsekwentnie budują dobry wizerunek swojego regionu. Pod uwagę brane są również wskaźniki ekonomiczne oraz dynamika rozwoju. Uwagę komisji konkursowej zwróciły przede wszystkim dobre wyniki finansowe Długołęki na przestrzeni ostatnich lat oraz dobrze zaplanowana kampania promocyjna. Jurorzy docenili organizowane na terenie gminy eventy. Za wzorcową imprezę Długołęki uznano dożynki gminne, które integrują mieszkańców i utożsamiają ich z regionem, w którym żyją.

 

Materiały Wydziału Promocji Gminy Długołęka

Zdjęcia
Markowy Samorząd 2014 to kolejny tytuł jakim może się pochwalić podwrocławska Długołęka (fot. Adrian Walczyk)