Bieg Trzech Wież
Prusice

21 czerwca 2014 roku o godz. 16:00 w Prusicach odbędzie się IV Bieg Trzech Wież. 

Impreza sportowa w latach ubiegłych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko biegaczy z powiatu trzebnickiego i województwa dolnośląskiego, ale również z całej Polski i zagranicy. W tym roku wszystkich zainteresowanych aktywnym trybem życia i bieganiem zachęcamy już dzisiaj do zapisywania się na IV Bieg Trzech Wież na stronie www.bieg.prusice.pl w zakładce Bieg główny - Rejestracja biegu, a także zachęcamy do udziału w biegach towarzyszących: XIX Ogólnopolskim Biegu Grubasów, VIII Biegu Samorządowców oraz III Biegu na Wieżę Ratusza.

Celem IV Biegu Trzech Wież jest przede wszystkim popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, zdobywanie nowych jej zwolenników, ale także integracja środowiska biegaczy i promocja Miasta i Gminy Prusice.

W tym roku wszyscy biegacze i zapaleńcy aktywnego trybu życia swoich sił będą mogli spróbować w sobotę 21 czerwca o godz. 16:00. na trasie 10 km ulicami miasta Prusice o nawierzchni asfaltowej i brukowej. Jest to trasa składająca się z dwóch pętli po 5 km. Start i meta biegu będą miały miejsce na prusickim Rynku. Zawodników obowiązuje limit pokonania trasy - 90 minut. Bieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn od 16 roku życia. Wszyscy biegacze będą rywalizowali w kategoriach wiekowych.

Zawodnicy z terenu Powiatu Trzebnickiego zwolnieni są z opłaty startowej. Dla pozostałych uczestników opłata startowa za udział w biegu wynosi 20 zł w momencie, gdy uczestnik zgłosi się do 17 czerwca 2014 roku. Po tym terminie i w dniu biegów zawodnicy zapłacą za udział w biegu 25 zł. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy o wartości ok. 50 zł (w tym koszulka techniczna, medal oraz posiłek po biegu i woda na mecie)

Opłatę startową należy przekazać na konto GOKiS P-ce: 67 9583 1019 0200 1078 2002 0001

Dla najlepszych biegaczy i biegaczek czekają nagrody finansowe I mce-700zł,; II mce-500 zł, III mce-300 zł.. Nagrody rzeczowe: I-III miejsca w kategoriach wiekowych, losowanie nagród spośród wszystkich uczestników Biegu (nagroda główna TABLET). Zostaną również przyznane nagrody rzeczowe: dla pierwszych 3 zawodników z terenu Powiatu Trzebnickiego oraz dla pierwszych 3 Prusiczan i Prusiczanek. Nagrody nie dublują się.

Zgłoszenia należy składać na stronie internetowej: www.bieg.prusice.pl w zakładce Bieg Główny - Rejestracja Udziału w IV Biegu Trzech Wież, do dnia 17.06.2014r. lub w dniu biegu. Dla pierwszych 150 zawodników zgłoszonych do biegu „nagroda niespodzianka”

Biuro biegu: Prusickie Centrum Fitness, ul. Żmigrodzka 43, 55-110 Prusice, email: bieg@prusice.pl, tel: 697 227 095 oraz 603 681 755

Swoje uczestnictwo w biegu zawodnik powinien potwierdzić w dniu imprezy w godzinach

od 12.00 do 15.00 w biurze biegów (Prusickie Centrum Fitness przy Zespole Szkół w Prusicach, ul. Żmigrodzka 43).  W dniu biegu na Prusickim Rynku przy starcie będzie znajdował się Punkt Informacyjny Biegu

 

Poza biegiem głównym odbędą się jeszcze w sobotę 21 czerwca o godz. 14.30 Bieg Grubasów, a o godz. 15 Bieg Samorządowców. Natomiast w niedzielę 22 czerwca 2014 roku będzie miał miejsce III Bieg na Wieżę Ratusza, gdzie biegacze do pokonania będą mieli 142 schody.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bieg.prusice.pl.

 

Na podstawie materiałów Urzędu Miasta i Gminy Prusice

Zdjęcia
Logo promujące IV edycję Biegu