"Ultiszkoły", czyli nasz nowy program sportowy dla szkół

Pierwsza edycja ruszyła w piątek!

Piątek 13 kwietnia z pewnością nie był dla nas pechowy. Rozpoczęliśmy nowy program sportowy dla szkół z naszej Aglomeracji. Pierwsze treningi w ramach programu odbyły się w Kamieńcu Wrocławskim w gminie Czernica.

Ultimate to gra zespołowa z użyciem latającego dysku (frisbee) łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, a od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności. Jednocześnie jej zasady są proste i czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących. 

Dzieci ze szkoły w Kamieńcu nie miały najmniejszych problemów z ich opanowaniem. Uczyły się gry pod opieką reprezentantów naszej kadry narodowej w ultimate oraz członków Stowarzyszenia Rozwoju Ultimate - Duch Gry: Michała Dula, Dariusza Urbaniaka i Michała Dobrowolskiego. Było dużo ruchu i zabawy. 

Program zakłada 3 spotkania treningowe z zawodnikami i trenerami ultimate. Kolejne zajęcia będą już prowadzone w ramach lekcji wychowania fizycznego. Aby ułatwić nauczycielom to zadanie, przekażemy każdej ze szkół 15 specjalnych dysków do gry. Na koniec programu odbędą się zawody szkolne.

Zdjęcia
Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska Pierwszy trening w szkole w Kamieńcu Wrocławskim/ foto: Marta Boska