II Mistrzostwa w Biegach na Orientację!
Trzebnica

Ponad 500 uczniów z terenów Gmin Członkowsich wzięło udział w II Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej w Biegach na Orientację. 

18 października 2017 roku, na terenie  Lasu Bukowego oraz Gminnego Parku Wodnego w Trzebnicy odbyły się II Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej w Biegach na Orientację. Były one swoistym podsumowaniem projektu  „Orientuj się w Aglomeracji", który Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej wraz z partnerami intensywnie prowadził od wielu miesięcy. Już po raz 4 objęliśmy szkoleniem z orientacji w terenie uczniów szkół podstawowych na terenie Aglomeracji Wrocławskiej, którzy podczas zajęć uczyli się m.in.: czytać mapy, poznawali ogólne zasady dyscypliny, ale przede wszystkim spędzali w nowatorski sposób lekcje w-f na świeżym powietrzu. W czasie prowadzonych zajęć widać było wielką ciekawość dzieci, które chętnie i niezwykle aktywnie uczestniczyły w takich lekcjach wychowania fizycznego.  

Uroczystego otwarcia ścieżki stałych punktów kontrolnych do uprawiania orientacji terenowej w Lesie Bukowym (już drugich na ternie Aglomeracji Wrocławskiej)  dokonali Burmistrz Gminy Trzebnica - Marek Długozima, Prezes Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej - Wojtek Dwojak oraz Prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej - Jacek Kowalski. 

II Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej w Biegach na Orientację były największymi zawodami szkolnymi w Polsce! Odezw na zaproszenie do uczestnictwa był ogromny - wystartowało ponad 500 uczestników z terenów Gmin Członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej! Tak duże zainteresowanie potwierdziło, że prowadzone przez Stowarzyszenie działania promujące aktywność fizyczną wśród dzieci są potrzebne i przynoszą wymierne korzyści. Dodatkowo, nowo otwarta ścieżka punktów kontrolnych w Trzebnicy służy teraz wszystkim chętnym, którzy mają ochotę rekreacyjnie spróbować  biegów na orientację - oficjalnie znajduje się w sieci ścieżek BnO  znajdzsiewlesie.pl.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Mistrzostwach i gratulujemy wspaniałej postawy! Do zobaczenia ponownie na wiosnę 2018! 

Zdjęcia
fot. Marta Boska