Mikołajkowa Aglomeracja

Grudniowy, świąteczny czas to wyjątkowe chwile szczególnie dla najmłodszych. 

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej postanowiło zrobić niespodziankę dzieciom z terenów gmin członkowskich i zaprosić je do niezwykłego świata Świętego Mikołaja.

Spotkania interaktywne dla dzieci pod nazwą „Po krokach Mikołaja” zorganizowane były przy współpracy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Mikrofonia. Współudział tak znakomitych partnerów pozwolił stworzyć niezwykłe warsztaty, które na długo pozostaną w pamięci młodych uczestników.

Łącznie odbyło się aż 10 spotkań, w których uczestniczyło blisko 1000 dzieci z gmin: Borów, Brzeg, Czernica, Jelcz-Laskowice, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Krośnice, Malczyce, Oława, Prusice, Przeworno,  Siechnice, Sobótka, Środa Śląska, Syców, Trzebnica, Wisznia Mała, Wołów, Wrocław, Zawonia i Żmigród. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Już sam budynek robił na nich ogromne wrażenie, a pozytywne emocje potęgował fakt, że mogły spróbować swoich sił na mieszczących się w nim scenach. W Sali Czarnej i w Sali Kameralnej NFM czekali na nich członkowie Stowarzyszenia Mikrofonia, którzy przygotowali dla uczestników bardzo bogaty i ciekawy program zajęć. Dzieci tworzyły wielki spektakl „4 Żywioły”, w którym wykorzystane były różnorakie formy artystyczne. Odbyły się między innymi szalone pokazy taneczne, rozwijające kreatywne myślenie ćwiczenia teatralne czy zajęcia plastyczne. Nie zabrakło również odrobiny czarów w czasie wywoływania „burzy w szklance wody”. Wszystkim zajęciom towarzyszyła niezwykle pozytywna energia, radość i niesamowite zaangażowanie uczestników, którzy za każdym razem dawali z siebie 100%. Niejednokrotnie, wiele dzieci po raz pierwszy mogło spróbować swoich sił na scenie. Kto wie, może mikołajkowe zajęcia zasiały w kimś artystyczną pasję i właśnie rośnie kolejne pokolenie artystów? 

Jak przystało na zajęcia mikołajkowe, akcentem wieńczącym każde spotkanie były odwiedziny Świętego Mikołaja, którego niezwykle radowało aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach. W prezencie dla uczestników miał przygotowane drobne upominki, które wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych. Po rozdaniu prezentów, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd, które podkreśliły świąteczny czas.

Nie tylko dla dzieci były to wyjątkowe zajęcia interaktywne. Ich radość udzieliła się również organizatorom. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej dziękuje Narodowemu Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniu Mikrofonia za pomoc w realizacji tych wyjątkowych spotkań. 

Zdjęcia