Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy
Trzebnica

Przed nami kolejny - 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica.

To niezwykłe zakończenie roku ma już swoją wieloletnią, silną i ugruntowaną pozycję w środowisku sportowym.

- Uliczny Bieg Sylwestrowy jest rozpoznawalną marką naszego miasta i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biegacze doceniają atmosferę i przygotowanie imprezy, ale wyzwaniem dla nich jest przede wszystkim ciekawa i wymagająca trasa. Wypracowaną markę i doświadczenie przy organizacji trzebnickiego biegu w tym roku łączymy z profesjonalizmem w zakresie organizacji imprez sportowych naszego partnera - stowarzyszenia Pro-Run, dzięki czemu możemy rozbudować wydarzenie o nowe, ciekawe pomysły i innowacyjne rozwiązania. Dlatego właśnie w tym roku Bieg Sylwestrowy zapowiada się szczególnie wyjątkowo, a panująca tu co roku niepowtarzalna atmosfera z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników tegorocznej edycji biegu. Dlatego serdecznie zapraszam na 32. Uliczny Bieg sylwestrowy - Trzebnica 2016! - mówi burmistrz Marek Długozima.

Biegnąc - pomagamy potrzebującym. Już od 5 lat!

Już po raz 5. Biegowi Sylwestrowemu towarzyszy wymiar charytatywny. Tym razem uczestnicy 32. już edycji wydarzenia pobiegną dla małej mieszkanki Gminy Trzebnica - Kai Bajewskiej.

Kaja w październiku skończyła 10 lat. Jest pogodną, radosną, odważną i ciekawą świata dziewczynką. To prawdziwa wojowniczka - od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą jaką jest holoprosencefalia (małogłowie), a także z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym (MPD), epilepsją i wadą wzroku.

5 lat temu zaproponowałem, by część opłaty startowej przekazywana była na cel charytatywny i już po pierwszej edycji wiedziałem, że to właściwy kierunek rozwoju naszego biegu - mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje - Wyjątkowa atmosfera biegu oraz jego szczególny termin - na przełomie starego i nowego roku sprawia, że możemy wejść w nowy rok ze świadomością pomocy drugiej osobie, co tworzy piękną symbolikę i daje konkretne wsparcie finansowe osobom, które potrzebują tego w codziennej walce o zdrowie. W tym roku zdecydowałem, że zebrane środki pomogą młodej mieszkance naszej gminy - Kai Bajewskiej.

Na zaproszenie burmistrza, w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z Kają i jej rodzicami - panią Elwirą i Kamilem Bajewskimi. W spotkaniu uczestniczył również naczelnik wydziału promocji Jakub Szurkawski oraz kierownik ds. sportu z Gminnego Centrum Kultury i Sportu - Małgorzata Moskwa, jednocześnie przyjaciółka rodziny Państwa Bajewskich. Rodzice dziewczynki opowiedzieli dokładnie o swoich codziennych zmaganiach oraz trudnościach związanych z niepełnosprawnością córki. Burmistrz zaproponował, że poza przekazaniem kwoty zebranej z części opłaty startowej od zawodników tegorocznego biegu, przekaże również voucher na basen, ponieważ w zakres zajęć rehabilitacyjnych Kai wchodzą także ćwiczenia w wodzie.

Kaja chodzi do Ośrodka Rewalidacyjnego przy Zespole Specjalnych Placówek Szkolno - Wychowawczych w Trzebnicy. We wrześniu tego roku przeszła operację fibrotomii (uwolnienia przykurczów mięśniowych). Nie ma żadnego lekarstwa na jej chorobę. Jedyną metodą walki z nią jest intensywna, codzienna rehabilitacja.

- Pomimo swojego wieku jeszcze nie potrafi samodzielnie usiąść, przewracać się na boki, chodzić ani mówić. Porozumiewa się wzrokiem, a za wszystko dziękuje uśmiechem. Jest pogodną, radosną dziewczynką. Z pokorą znosi walkę z chorobą. Jest bardzo dzielna, rehabilitowana od pierwszych miesięcy życia. Aby mogła się rozwijać i sprawnie funkcjonować, potrzebuje stałej terapii w domu, w szkole i prywatnych gabinetach - mówią rodzice dziewczynki i zgodnie dodają: - Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną nam przez pana burmistrza pomoc i wsparcie, które jest nam tak bardzo potrzebne każdego dnia. Jesteśmy silni, nie poddajemy się i robimy co w naszej mocy, by Kaja mogła uśmiechać się jak najczęściej. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu będzie nam dużo łatwiej w codziennej rehabilitacji naszej córeczki. Nasi znajomi i przyjaciele robią drużynę, która wystartuje w biegu sylwestrowym ze specjalną dedykacją dla Kai. W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować każdemu zawodnikowi, który wystartuje w tegorocznym biegu. Dla Kai i dla nas to naprawdę wielkie wsparcie i ogromne przeżycie oraz mobilizacja do dalszej walki o zdrowie córki.

Zdjęcia