Rekordowy sezon na Krośnickiej Kolei Wąskotorowej

Blisko 31 tysięcy - aż tyle osób skorzystało podczas tegorocznego sezonu z przejażdżek krośnicką kolejką.

Jest to najlepszy wynik w historii funkcjonowania Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, która została otwarta w 2013 roku. Wtedy kolejką przejechało się jedynie  18 tysięcy osób.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów, a także samych mieszkańców gminy Krośnice i okolic. Nic w tym dziwnego, ponieważ przejażdżka odkrytymi wagonikami ciągniętymi przez ponad sześćdziesięcioletni parowóz opalany węglem robi ogromne wrażenie. Blisko półgodzinna podróż przebiega przez malowniczy Zespół Pałacowo Parkowy Krośnice - Wierzchowice, na terenie którego znajduje się m.in.  również staw rekreacyjny z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego. Teren kolejki jest doskonałym miejscem do organizowania imprez plenerowych. Podczas samego Otwarcia Sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej w podróż parowozem wyruszyło 4 200 turystów i mieszkańców gminy Krośnice. Z przejażdżek korzystają również licznie odwiedzające teren kolejki grupy przedszkolne i szkolne z Dolnego Śląska i nie tylko.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa jest doskonałym dopełnieniem oferty gminy Krośnice, gdzie od roku funkcjonuje Park Wodny „Krośnicka Przystań”, cieszące się coraz większą popularnością Schronisko Młodzieżowe, czy też urokliwe ścieżki przyrodnicze zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zdjęcia