Modernizacja kompleksu sportowego
Trzebnica

Trwają prace projektowe związane z rozbudową stadionu Miejskiego Fair Play Arena.

Jedną z najważniejszych spraw z nimi związanych są kwestie bezpieczeństwa, o których omówienie Burmistrz Marek Długozima poprosił Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Trzebnicy Artura Gajowego.

- Rozmawialiśmy o wielu istotnych kwestiach związanych z dostosowaniem stadionu do norm i wymogów policji w zakresie bezpieczeństwa i utrzymania porządku na obiektach sportowych. Jednym z tematów, było wydzielenie specjalnego zamkniętego sektora dla kibiców gości - powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał - dziękuję za wszystkie cenne uwagi i podpowiedzi, dzięki którym modernizowany obiekt stanie się jeszcze bezpieczniejszy, a kibice na nim zebrani będą mogli w spokoju przeżywać kolejne wielkie wydarzenia sportowe. Liczę, że po modernizacji, ilość tych wydarzeń jeszcze wzrośnie, a Gmina Trzebnica jako Gmina wspierająca sport z chęcią podoła kolejnym organizacyjnym wyzwaniom.

 

Przypomnijmy, że w ramach zaplanowanej modernizacji powstanie 450 dodatkowych miejsc siedzących oraz dodatkowe miejsca VIP, całość trybun zostanie zadaszona. Budynek zaplecza sportowego będzie konstrukcją parterową z podpiwniczeniem. Mieścić się w nim będą, dwa pokoje biurowe, cztery szatnie dla zawodników, magazynek, pomieszczenie porządkowe i  trzy osobne pokoje: dla trenerów, sędziów i pierwszej pomocy. Całość prac ma na celu przystosowanie stadionu do wymogów licencyjnych UEFA, związanych z rozgrywaniem spotkań międzynarodowych.  

Zdjęcia