Księginice z nowymi drogami
Trzebnica

Dobra informacja dla mieszkańcow Księginic. 

Oprócz zapowiadanej budowy chodnika łączącego tą miejscowość z Trzebnicą oraz nowej świetlicy wiejskiej,  już niebawem rozpoczną się tam prace związane z budową oraz remontami dróg. Jak mówi Burmistrz Marek Długozima - w chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja oraz składane są wnioski o dofinansowanie z programu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

Wśród wspomnianych dróg znalazły się między innymi ulice: Sadowa, Świerkowa, Kukułcza, Trzebnicka, Lipowa, Stawowa, Złota, Działkowa, Cicha oraz ul. Czereśniowa. Warto tu też wspomnieć, że budowę nowych dróg w miejscowości Księginice rozpoczął  kompleksowy remont ul. Łabędziej, której mieszkańcy już mogą się cieszyć z komfortowych warunków przemieszczania się oraz z poprawy bezpieczeństwa - na całej długości zamontowano progi zwalniające. - Wspomniane inwestycje nie były by możliwe bez dobrej współpracy z Panią Sołtys Marią Barbarą  Ciepluch, która konsekwentnie zabiegała o realizację tych zadań.

A jak na wiadomość o planowanych inwestycjach zareagowali mieszkańcy? - Cieszę się, nasza miejscowość bardzo się rozrosła, dlatego tak potrzebne są te inwestycje w nowe ulice, dzięki czemu kolejni mieszkańcy będą się mogli u nas osiedlać - mówi pan Andrzej, a inna z mieszkanek dodaje - To  naprawdę dobra wiadomość. Na jednej z tych ulic mieszka moja koleżanka i wiem, jak ciężko się tam dostać. Niewątpliwym plusem jest również chodnik łączący naszą miejscowość z Trzebnicą. Teraz będzie nie tylko blisko do miasta, ale i trasa będzie bezpieczna - zakończyła.

W tym miejscu warto przypomnieć, że projektowane są również drogi w Domanowicach, Brzeziu, Głuchowie Górnym, Ujeźdźcu Wielkim oraz łączące miejscowości - Szczytkowice z Brzykowem, Cerekwice z Masłowem oraz Boleścin z Głuchowem Górnym. W ostatnich latach do użytku oddane zostały także nowe drogi w Ujeźdźcu Małym, Głuchowie Górnym, Cerekwicy czy wspominana ul. Łabędzia w Księginicach.  

Zobacz zdjęcia: Warsztaty wakacyjne
Zdjęcia