Czytniki e-booków w Bibliotece w Wiszni Małej
Wisznia Mała

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiszni Małej wprowadza do swojej oferty korzystanie z czytników e-boków. 

 

Na czytelników czekają trzy egzemplarze najnowocześniejszego modelu Kindle Paperwhite 3.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiszni Małej od kilku lat jest już w pełni skomputeryzowana i udostępnia swoje zbiory za pomocą  elektronicznego systemu bibliotecznego. Dzięki temu czytelnik z własnego komputera może przeglądać katalog biblioteczny, zamawiać i rezerwować książki, a także sprawdzać własne konto biblioteczne.

- Mamy dla naszych czytelników nową ofertę - czytniki książek elektronicznych. Można je wypożyczyć w bibliotece bezpłatnie, na miesiąc z możliwością przedłużenia o kolejny miesiąc, jeśli nie będzie wcześniejszej rezerwacji - mówi bibliotekarka Sylwia Drząszcz.

Biblioteka udostępnia puste czytniki, na które można wgrać własne e-booki. Można również skorzystać z wielu bezpłatnych baz książek dostępnych w sieci, np. bookini.pl, wolnelektury.pl.

E-czytnik jest dobrym rozwiązaniem dla wybierających się w podróż. Sam czytnik jest niewielkich rozmiarów a można w nim przechowywać bardzo dużą liczbę książek. Dla osób, które rozważają zakup czytnika wypożyczenie go z biblioteki może być okazją do przetestowania sprzętu.

Żeby wypożyczyć Kindla trzeba być zarejestrowanym czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiszni Małej.

E-czytnik to bardzo wygodne urządzenie. Waży zaledwie 200 gramów, a może pomieścić wiele tysięcy stron.