Program o gminie Siechnice na antenie TVP1
Siechnice

Już wkrótce cała Polska będzie miała okazję poznać nieznane oblicze gminy Siechnice. 

Gmina Siechnice jako jedyna gmina z województwa dolnośląskiego zostanie zaprezentowana na antenie TVP 1 w cyklu programów krajoznawczych pokazujących unikatowe miejsca na obszarach Natura 2000.

Szansa na zaprezentowanie się na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej pojawiła się w wyniku konkursu sfinansowanego przez  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, a realizowanego przez Fundację Edukacja bez Granic z Katowic. Na początku roku powstała strona internetowa, na której każdy chętny internauta mógł zgłosić ciekawe inwestycje turystyczne i biznesowe zrealizowane na terenach Natury 2000.

Do konkursu zgłoszono kilkaset firm i instytucji z terenu całego kraju. Wśród nich wybrano dwunastu zwycięzców, o których powstaną kilkudziesięciominutowe reportaże. W zaszczytnym gronie znalazła się wieża widokowa w Kotowicach. Ponadto, ze względu na to, że na mapie zgłoszeń na terenie Dolnego Śląska gmina Siechnice wyróżniała się pod względem ilości ciekawych propozycji, ekipa filmowa zdecydowała się na nakręcenie filmu prezentującego kompleksowo duży potencjał turystyczny gminy. Oprócz coraz bardziej rozpoznawalnej wśród turystów wieży widokowej w Kotowicach, ekipa telewizyjna odwiedziła między innymi stadninę w Duroku, łowisko wędkarskie „Mała Szwecja”, a także inne ciekawe miejsca takie jak las „zagospodarowany” przez bobry.

"Jest to olbrzymi sukces naszej gminy, a zarazem szansa na zaprezentowanie nieznanego oblicza otaczających nas terenów. Nie każdy Wrocławianin, a nawet nie wszyscy mieszkańcy gminy wie, że na terenach wokół takich miejscowości jak Kotowice, Siechnice czy Trestno można znaleźć krajobrazy, zwierzęta i rośliny o wyjątkowym charakterze w skali całego kraju. Liczymy, że dzięki temu programowi Siechnice zaczną być kojarzone przez tysiące telewidzów w całej Polsce z miejscem wartym odwiedzenia. Natomiast mieszkańcy Aglomeracji Wrocławskiej odwiedzą nas podczas weekendowej wycieczki i przekonają się na własnej skórze, że naprawdę warto." - mówi Mariusz Różnowicz z Biura Promocji i Współpracy Zewnętrznej Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Emisja dwunastoodcinkowego programu ma się rozpocząć w czerwcu. Przez trzy wakacyjne miesiące, w każdą sobotę, na antenie TVP1 prezentowany będzie jeden odcinek. 

Zdjęcia
fot. Mariusz Różnowicz