Nowe szafki uczniowskie w gminnych szkołach!
Trzebnica

W Szkole Podstawowej nr 3 i w Gimnazjum nr 1 pojawiły się nowe, kolorowe szafki

Z inicjatywy Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy oraz przy współpracy Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 i w Gimnazjum nr 1, pojawiły się nowe, kolorowe szafki, w których uczniowie będą mogli przechowywać podręczniki, zeszyty, przybory szkolne czy obuwie zmienne.

- Zgodnie z obietnicą, jaką złożyłem dyrekcji SP 3, uczniom i ich rodzicom w Szkole Podstawowej nr 3 w wyremontowanej wcześniej szatni oraz w Gimnazjum nr 1, zamontowaliśmy nowe szafki, które będą służyć dzieciom - powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał: - Jest to inicjatywa wynikająca z troski o młode pokolenie i ich zdrowie, docierały bowiem do mnie niepokojące informacje dotyczące przeciążonych plecaków uczniów i wynikające z tego powodu dolegliwości.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej szkole mamy szafki, w których dzieci mogą trzymać swoje rzeczy. To duże udogodnienie dla uczniów - podsumował tata jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Systematycznie przeprowadzane modernizacje i remonty gminnych szkół zapewniają dzieciom jak najlepsze warunki do edukacji, likwidując tym samym bariery mogące stać na drodze dostępu do ich rozwoju. W Szkole Podstawowej nr 3 w ostatnim czasie powstało boisko wielofunkcyjne obejmujące dwa pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę ręczną, a także stosunkowo niedawno hala sportowa, stołówka z kuchnią oraz nowoczesny i spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa nowy plac zabaw dla dzieci. 

Zdjęcia