Oficjalnie otwarcie „Trasy Zdrowia”
Brzeg

Jedna z największych firm ubezpieczeniowych ufundowała w Brzegu  trasę z urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi. Kompleks powstał na terenie Parku Wolności. 

Poza firmą ubezpieczeniową swoją pomoc i zaangażowanie w projekt ofiarowali wolontariusze-członkowie wielu organizacji społecznych z terenu miasta, od „Trzech Kotwic” po Fundację „Rozwój”, czy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas oficjalnego otwarcia tras i jednocześnie sprawdzania przez wolontariuszy wszystkich urządzeń (całej trasy), Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował wszystkim, którzy włączyli się w projekt.

- Sport i rekreacja łączy ludzi, a Państwo pokazaliście, że wspólnie możemy wzbogacić ofertę rekreacyjną miasta. Wszystkim Państwu składam serdeczne podziękowania - mówił Burmistrz, który razem z uczestnikami wydarzenia sprawdzał jakość urządzeń do trenowania. 

„PZU Trasa Zdrowia” to mini kompleks rekreacyjno - sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje treningowe ścieżka. Jest przystosowana do bezpiecznego uprawiania prostych ćwiczeń fizycznych. Trasa umożliwia aktywność w dyscyplinach takich jak: bieganie, nordic walking, spacery czy nawet narty biegowe. Na terenie Parku Wolności trasa prowadzi po istniejących alejkach gruntowych i asfaltowych. Urządzenia zostały zamontowane przy alejkach w miejscach, gdzie nie rosną drzewa i krzewy.

Cała trasa ma długość 2,5 km. Jest to pętla na obszarze leśno-parkowym. Elementy trasy to: duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi, 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, drążkami itp. (zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów), duży kierunkowskaz wielofunkcyjny, dwa mniejsze kierunkowskazy. 

Zdjęcia