Strażackie Święto
Czernica

W dniu 10 pażdziernika 2015 r. w Chrząstawie Wielkiej (Gmina Czernica) odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu dla OSP Chrząstawa Wielka oraz otworzenie wyremontowanej remizy w Chrząstawie.

W uroczystości uczestniczyli Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Wójt Gminy Czernica Włodzimierz Chlebosz, Przewodnicząca Rady Gminy Czernica Anna Andrusyn, Zastępca Wójta Andrzej Czech, Sekretarz Urzędu Gminy Marian Zaraś, Radni Gminy Czernica, Komendant Gminny ZOSP RP Andrzej Łabentowicz, Radny Powiatu Wrocławskiego Jarosław Jagielski, Komendanci i poczty sztandarowe z OSP Kamieniec Wrocławski i OSP Nadolice Wielkie i przybyli goście.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem spod remizy OSP do Kościoła parafialnego  pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej. Mszę celebrował Ksiądz Proboszcz Wiesław Ciesielski . Następnie już na placu przed remizą Wójt Gminy  Włodzimierz Chlebosz i Przewodnicząca Rady Gminy Anna Andrusyn przekazali symboliczny kluczyk do nowego samochodu ratowniczo gaśniczego.

 Godnym odnotowanie jest fakt że Gmina Czernica jest jedną z niewielu gmin w Polsce która zakupiła dla wszystkich swoich jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych fabrycznie nowe wozy bojowe. Dzięki temu możemy pochwalić się nowoczesnym sprzętem którego średnia wieku nie przekracza 5 lat!

Jak podkreślają sami  strażacy - samochody którymi dysponują są obiektem zainteresowania i podziwu dla strażaków z Wrocławia i gmin ościennych.

Jak świetnie wyszkoleni i oddani swojej służbie są nasi strażacy mogliśmy się przekonać niejednokrotnie podczas akcji przeciwpowodziowych, akcji zabezpieczenia domów i zabudowań podczas wichury która przeszłą przez gminę w tym roku, czy udziału straży podczas akcji gaśniczych lub podczas zabezpieczania miejsc wypadków drogowych.

 Strażacy z OSP Chrząstawa Wielka, OSP Nadolice Wielkie i OSP Kamieniec Wrocławski prowadzą również działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży organizując szkolenia dla najmłodszych. Można ich spotkać na organizowanych w wielu miejscowościach imprezach podczas których prowadzą szkolenia i pokazy. W tym roku zorganizowali  Piknik Strażacki podczas którego zaprezentowali swój sprzęt i dali pokaz swoich umiejętności podczas symulowanego wypadku drogowego.  

Zdjęcia