Nowa sala sportowa w Radwanicach
Siechnice

W Radwanicach (Gmina Siechnice) odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastyczno-sportowej wybudowanej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy. Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

Nie mogło też zabraknąć osób, które w tym dniu były najbardziej radosne, czyli kilkuset uczniów szkoły  wraz z rodzicami. To właśnie oni zgodnie mówili, że nowa sala spełniła to, o czym wszyscy w Radwanicach marzyli od lat. 

O wyjątkowości tego wydarzenia dla historii miejscowości świadczy też to, że poświęcenia obiektu dokonał Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

Koszt budowy sali gimnastyczno-sportowej wyniósł nieco ponad 4 miliony złotych, z czego ponad 1,5 miliona złotych to środki pochodzące z pozyskanych przez gminę dofinansowań zewnętrznych, ze źródeł takich jak Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej oraz ze środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Cieszę się bardzo z zakończenia tej inwestycji. Przez wiele lat mieszkańcy Radwanic artykułowali potrzebę budowy takiego obiektu. Jednak dopiero w poprzedniej kadencji rozpoczęły się prace nad jego realizacją - mówi Burmistrz Siechnic Milan Ušák  - Jest to kolejny obiekt tego typu w gminie Siechnice. Tym samym cztery największe miejscowości naszej gminy Siechnice, Radwanice, Święta Katarzyna i Żerniki Wrocławskie, posiadają ogólnodostępne, kryte obiekty sportowe.

Wybudowana sala jest pełnowymiarową salą gimnastyczną. Jej łączna powierzchnia to ponad 1000 m2 .W parterowym budynku znajduje się, oprócz sali sportowej z widownią dla ponad stu osób, również część socjalno-szatniowa. Dla uczniów dostępna będzie też dobrze wyposażona salka korekcyjna, a także sala lekcyjna, która powstała na łączniku nowego obiektu z budynkiem szkoły.

Zdjęcia