Nowe instrumenty w Szkole Muzycznej
Trzebnica

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą M.Ostrowski sp.j. na zakup i dostawę instrumentów muzycznych do Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza.

Podpisanie odbyło się 23 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. Umowa ta jest kolejnym etapem rozwoju szkoły. Już niebawem do placówki zostaną dostarczone m.in. trąbki, akordeony, skrzypce, gitary, ksylofon, wiolonczela, puzon i instrumenty perkusyjne oraz wiele innych instrumentów.

- Szkoła Muzyczna im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy, to jedyna w regionie placówka, która nieodpłatnie przekazuje instrumenty potrzebne do nauki gry. Już z pierwszym naborem przekonaliśmy się jak oczekiwane było jej powstanie. W pierwszym roku istnienia szkoły naukę rozpoczęło 96 dzieci, teraz dołączyło do nich kolejne 36, choć zainteresowanie było znacząco większe. To tu, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, uczniowie mogą realizować swoje muzyczne pasje i marzenia, a naszym zadaniem jest im to znacząco ułatwić. Stąd wspaniale odrestaurowany budynek dawnego uzdrowiska będący obecnie jedną z piękniejszych lokalizacji dla tego typu obiektu w Polsce, czy przyjęte założenie o pełnej pomocy na drodze podjętej edukacji, w postaci nieodpłatnego udostępniania instrumentów do nauki gry. Dodatkowo, zgodnie z oczekiwaniem dzieci, zadecydowałem o zakupie instrumentów perkusyjnych oraz puzonu, co pozwoli na utworzenie dwóch nowych klas. To wszystko razem tworzy wspaniały klimat do osiągania wielkich sukcesów z których już niebawem będą znani uczniowie uczący się w Trzebnickiej Szkole Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza. Tego właśnie im życzę - powiedział burmistrz Marek Długozima.

Przypomnijmy, że Szkoła Muzyczna im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy rozpoczęła swoją działalność w ubiegłym roku. Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry 93 dzieci rozwija swoją wrażliwość muzyczną. W tym roku dołączy do nich kolejne 36 dzieci.

Zdjęcia