Nowe inwestycje w Trzebnicy
Trzebnica

Rozpoczęła się zapowiadana budowa trzebnickiej fabryki firmy Perfand. 

Symboliczną pierwszą „łopatę” wbili w ziemię Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz inwestor i właściciel firmy Perfand Andrzej Trawiński. Będzie to pierwsza fabryka w Gminnej Strefie Inwestycyjnej. Według deklaracji inwestora, prace nad fabryką mają zakończyć się już w grudniu. Będą w niej produkowane oświetlenia typu LED. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu aż 1000 osób.

-Zdecydował się na budowę fabryki w Trzebnicy z uwagi na korzystny dla inwestorów klimat oraz bardzo dobrą lokalizację Gminnej Strefy Inwestycyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie powstającej drogi ekspresowej S-5 wraz z Węzłem Trzebnickim na trasie Wrocław - Poznań - mówi inwestor Andrzej Trawiński.

Otwieramy dziś wspólnie nowy rozdział w historii Gminy Trzebnica, który dopełni wielopłaszczyznowy rozwój, jaki dokonuje się u nas na przestrzeni ostatnich kilku lat - mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje - Cieszę się, że moje konsekwentne działania przynoszą kolejne efekty, w postaci tej fabryki czy budowanej drogi ekspresowej S-5 wraz z  Węzłem Trzebnickim, o który skutecznie zabiegałem, a który będzie oknem na świat dla mieszkańców naszej gminy -  zakończył.

Warto dodać, że Gminna Strefa Inwestycyjna znajduje się przy obwodnicy miasta i przebiegać przez nią będzie wspomniana wcześniej droga ekspresowa S-5. Tereny przeznaczone pod wspomnianą strefę mają ponad 60 ha, co daje bardzo duże pole manewru przyszłym inwestorom.

Od momentu rozpoczęcia procedury projektowania drogi ekspresowej S5 w pobliżu Trzebnicy, burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, rozpoczął starania mające na celu wykorzystanie jej przebiegu dla rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Trzebnica oraz utworzenia nowych miejsc pracy. Naturalną konsekwencją utworzenia drogi szybkiego ruchu pomiędzy Trzebnicą a Wrocławiem jest bowiem zwiększenie atrakcyjności Trzebnicy dla potencjalnych inwestorów. Już podczas opracowywania koncepcji przebiegu drogi ekspresowej S5 po terenie  gminy, burmistrz aktywnie zabiegał o przebieg trasy i lokalizację węzła drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie Trzebnicy.

Dla nowo powstających przedsiębiorstw gwarantowane są m.in. czasowe zwolnienia od podatków lokalnych.

- W związku z planowanym utworzeniem w Trzebnicy podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej już dzisiaj spotykam się z zainteresowaniem potencjalnych inwestorów, którzy poszukują atrakcyjnych lokalizacji pod budowę swoich zakładów. Cieszę się, że coraz więcej przedsiębiorców docenia potencjał naszego miasta i widzi w nim idealne miejsce do inwestowania, a rozpoczęta budowa fabryki będzie pierwszą z wielu inwestycji, które już niebawem zagoszczą w naszej gminie, będąc kolejną cegiełką jej harmonijnego rozwoju - mówi burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. 

Zdjęcia