Weekend pełen atrakcji w Wiszni Małej
Wisznia Mała

20 czerwca 2015 na boisku sportowym w Wiszni Małej odbędą się trzy wydarzenia - III Festiwal Szkół, Świętojański Piknik Pod Wiszniakiem oraz pierwsza na Dolnym Śląsku edycja Pucharu Polski w Dog Trekkingu.

Dog Trekking to nowa dyscyplina polegająca na długim, ok. dwudziesto-kilometrowym spacerze z psem połączonym z marszem na orientację. Jest to najbardziej przyjazna zorganizowana forma wypoczynku dla psa i jego właściciela, skierowana do wszystkich mniej lub bardziej aktywnych właścicieli psów.

W edycji Wisznia Mała planowane są dwie trasy: 14 i 24 km po przepięknych terenach Kocich Gór ze startem i metą w Wiszni Małej. Trasy mini i mid, liczą odpowiednio 14 km i 24 km. Trasa mini niemal w całości poprowadzona jest lasem. Nie jest trudna nawigacyjnie, pod warunkiem, że zawodnicy spojrzą pd czasu do czasu na mapę. Trasa mid wymaga do przejścia dodatkowych 10 km. Tutaj również nawigacja nie jeszcze szczególnie trudna, jednak w kilku miejscach trzeba być bardziej czujnym przy posługiwaniu się mapą. Trasa mid prowadzi lasami i polami, aby ją ukończyć, trzeba pokonać kilka mniejszych wzniesień. Na obu trasach będzie znajdował się bufet.

Uzupełnieniem Pucharu Polski w Dog Trekkingu będą pokazy psich sportów, pokazy psów ratowniczych oraz warsztaty i zawody dla dzieci pn. „Mój czworonożny przyjaciel”.

Po artystycznych i sportowych występach uczniów szkół z terenu gminy Wisznia Mała oraz dekoracji zawodników Pucharu Polski w Dog Trekkingu, rozpocznie się część rozrywkowo-muzyczna czyli Piknik Pod Wiszniakiem. Rozrywkowy wieczór rozpocznie Kabaret Pani D. Wystąpią także dwa zespoły - Głos Rozsądku z Kryniczna oraz Long Way To Be Human z okolic Trzebnicy, a także zaśpiewa niezwykle uzdolniona mieszkanka naszej gminy - Klaudia Adamus. Gwiazdą wieczoru będzie Tomek Kowalski wraz z grupą F.B.B. Po występach niebo rozjaśnią lampiony, a imprezę do północy poprowadzi DJ Marcelus.

Zdjęcia