Kolejna odsłona „Akademii Młodego Radiowca”

Akademia Młodego Radiowca Radia Wrocław oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej ogłaszają konkurs na napisanie wakacyjnego opowiadania pt.: „Ale Bajka….”. Do wygrania wakacje w Radiu Wrocław z Aglomeracją Wrocławską. 

Tematyka opowiadania „Ale bajka…”  powinna dotyczyć jednego dnia spędzonego z ulubioną postacią z bajki, którego akcja rozgrywa się latem we własnej miejscowości lub okolicy. Tekst powinien zawierać około 2 strony A4 (czcionka 12, interlinia 1,5). Spośród autorów wszystkich nadesłanych historii wybierzemy 20 finalistów. Trzy najwyżej ocenione prace ukażą się w Gazecie Wrocławskiej. Wszyscy finaliści wezmą udział w Wakacjach w Radiu Wrocław organizowanych przez Akademię Młodego Radiowca Radia Wrocław ufundowanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Dodatkowo wszystkie dzieci, które wezmą udział w konkursie otrzymają dyplomy.

W ramach zajęć dzieci mają zagwarantowane: zajęcia w studiach radiowych, występy na żywo na antenie Radia RAM i Radia Wrocław, wycieczkę do ciekawego miejsca we Wrocławiu, zwiedzanie Muzeum Radia Wrocław, dyplom uczestnictwa w warsztatach radiowych, płytę z nagranym słuchowiskiem lub zdubbingowaną bajką i ciepły posiłek.

Opowiadania w formacie pdf należy przesyłać wypełniając formularz, który znajduje się na stronie www.akademiaradiowca.prw.pl (m.in. Imię i nazwisko, wiek, adres domowy, telefon, e-mail, nazwa i adres szkoły) najpóźniej do 10 czerwca 2015r. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się 15 czerwca 2015r.

Lista laureatów ukaże się na stronach: www.akademiaradiowca.prw.pl, www.aglomeracja.wroclaw.pl, www.wroclaw.pl

Prace oceniać będzie jury w składzie: Monika Jaworska - Radio RAM i Radio Wrocław, Małgorzata Matuszewska - Gazeta Wrocławska; Aneta Kęska - Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej; Agnieszka Kołodyńska - Wroclaw.pl; Katarzyna Karpińska - Akademia Młodego Radiowca Radia Wrocław.

Zajęcia z młodymi radiowcami poprowadzą: Monika Jaworska - dziennikarka i prezenterka Radia RAM i Radia Wrocław; Katarzyna Karpińska - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, trener Ośrodka Szkoleń Radia Wrocław i Iwona Mrozowska - Absolwentka Poznańskiej Akademii Muzycznej. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Radia Wrocław w godz. 09:00 - 15:00 w dwóch terminach do wyboru - I tydzień : 29.06 - 03.07, II tydzień : 06.07 - 10.07

Zdjęcia