Ruszył projekt Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży

Sztuka pisarska rozwija się w najlepsze, a młodzi twórcy są pełni zapału do pracy twórczej. Teraz zdolna młodzież będzie mogła rozwinąć swój warsztat pisarski pod okiem profesjonalistów.

Projekt „Forum Pisarskie Dzieci i Młodzieży” cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród aspirujących twórców. Uczniowie zainteresowani udziałem w kilkumiesięcznych warsztatach kreatywnego pisania pod okiem profesjonalnych pisarzy, zgłaszali się w trzech kategoriach: proza, poezja i publicystyka literacka.

Po długiej i intensywnej  pracy zespołu redakcyjnego pod kierownictwem Pana Wojciecha Walczaka z Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu, który oceniał 126 prac nadesłanych przez uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych , wyłoniono uczestników Forum. 

W związku z ogromnym zainteresowaniem projektem, które przerosło oczekiwania organizatorów, a także dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, postanowiliśmy zwiększyć pulę miejsc na warsztaty - z 60 do 80.  Do warsztatów zakwalifikowali się uczniowie następujących szkół z terenu Aglomeracji Wrocławskiej: Elektroniczne Zakłady Naukowe, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 19, Gimnazjum nr 23, Gimnazjum nr 31 w Zespole Szkół nr 3, Gimnazjum nr 34, Gimnazjum nr 49, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, II Liceum Ogólnokształcące, VIII Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące, XXX Liceum Ogólnokształcące, Prywatne Liceum Abor, X Liceum Ogólnokształcące, VII Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 30, Gimnazjum w Jelczu-Laskowicach, Gimnazjum nr 2 w Jelczu-Laskowicach, Gimnazjum Kąty Wrocławskie, Gimnazjum w Sobótce, Zespół Szkół Prusice, Zespół Szkół nr 3 w Sobótce. Wszystkim szkołom gratulujemy.

Wszyscy uczniowie i ich mentorzy zebrali się na spotkaniu inaugurującym projekt 7 maja 2015 roku w Sali Kameralnej Impartu. Spotkanie to było okazją do zapoznania się uczestników i prowadzących warsztaty, a także do przedstawienia planów pracy na najbliższy rok. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się w kolejne spotkanie, na którym uczestnicy dostaną zadanie domowe na wakacje. Kolejne spotkanie odbędzie się po letniej przerwie we wrześniu, a następnie uczestnicy będą się regularnie spotykać aż do 23 kwietnia 2016, kiedy to Wrocław rozpocznie roczne panowanie jako Światowa Stolica Książki UNESCO.

Projekt Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży jest organizowany przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach przygotowań do obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO we Wrocławiu. Współorganizatorami Forum są: Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia (w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury) i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Zdjęcia