Miasto Siechnice ma już 6000 mieszkańców
Siechnice

31 stycznia 2015 roku zameldowano sześciotysięcznego mieszkańca miasta Siechnice. Oznacza to, że w Siechnicach w ciągu ostatnich czterech lat liczba ludności wzrosła aż o 20%, czyli aż o tysiąc osób.

Kolejny „okrągły tysiąc” przekroczyła też liczba zameldowanych mieszkańców całej gminy. Na początku stycznia liczba mieszkańców przekroczyła 18 000. Tymczasem na koniec 2010 roku w gminie mieszkało zaledwie 15 212 zameldowanych osób.

Gmina Siechnice od lat jest miejscem, gdzie przeprowadza się setki osób, głównie z Wrocławia. To tutaj prężnie rozwija się budownictwo wielorodzinne oraz jednorodzinne. Nowi mieszkańcy wybierają gminę Siechnice ze względu na atrakcyjne warunki życia (praca, edukacja, sport) oraz korzystne położenie względem Wrocławia.

Jak szacuje Urząd Miejski, na terenie gminy zamieszkuje ponadto tysiąc niezameldowanych osób. W przypadku ich zameldowania lub zapisowi w deklaracjach PIT, o pozostawieniu swoich podatków w tej gminie, uzyskane środki umożliwiłyby jeszcze większe inwestycje gminne np. w drogi i bazę edukacyjną.

Zdjęcia