Podsumowanie roku 2014 w Prusicach
Prusice

Rok 2014 był niezwykle udany dla Gminy Prusice.

Prusickie Centrum Fitness, Prusicki Obiekt Multifunkcyjny, Multiteka - Gminna Biblioteka Publiczna w Prusicach, kompleks „Orlik” w Pawłowie Trzebnickim, nowe i przebudowane świetlice wiejskie na terenach wiejskich to niektóre z wielu inwestycji zrealizowanych w minionym roku na terenie Gminy Prusice.

Oprócz tego zadbano o organizację wielu wydarzeń kulturalnych, a także sportowych. Praca wykonana w Prusicach zaowocowała sukcesami i nagrodami. Tak można podsumować rok 2014 w Gminie Prusice i działania Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza wraz z zespołem pracowników Urzędu Miasta i Gminy Prusice oraz Radą Miasta i Gminy Prusice, a także Sołtysami i Mieszkańcami Sołectw.

Mijający rok w Gminie Prusice to szereg wielu nowoczesnych inwestycji. Już na początku stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz otworzył nowoczesny Prusicki Centrum Fitness wyposażony w najlepszej klasy sprzęt, którego może pozazdrościć nie jeden z wielkomiejskich klubów, a także z bogatą ofertą zajęć grupowych dla chętnie korzystających z obiektu mieszkańców. Do ciekawych obiektów powstałych w Gminie Prusice w 2014 roku należy Prusicki Obiekt Multifunkcyjny z salą widowiskowo - konferencyjną wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt do prowadzenia działalności kinowej. W maju 2014 roku otworzono nowoczesną Multitekę - Bibliotekę na miarę XXI wieku, zaś od października zapaleni piłkarze oraz dzieci mogą aktywnie korzystać z kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” w Pawłowie Trzebnickim.

Rok 2014 to również szereg inwestycji na terenach wiejskich, budowy nowych placów zabaw dla dzieci oraz budowa nowej świetlicy w Zakrzewie, a także remonty i przebudowy świetlic w Piotrkowicach, Krościnie Wielkiej oraz w Kaszycach Wielkich. Dzięki temu uatrakcyjniono ofertę spędzania wolnego czasu dla ludzi zamieszkujących te okolice.

Wiele działo się 2014 w Gminie Prusice na płaszczyźnie artystyczno-kulturalnej. Odbyły się między innymi Prusicka Scena Kabaretowa, Majówka w Skokowej, Dzień Dziecka, Dni Prusic, Hip Hop Festiwal, Jarmark Cysterski & Turniej Rycerski, Obchody 11 listopada, Dożynki Gminne oraz Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenia te przyciągnęły wiele osób z całego województwa.

Prusice stawiają również na aktywność fizyczną. Do miejskiego kanonu weszły już imprezy biegowe, jak Akcja Prusice Biegają, Bieg Trzech Wież czy Bieg w Poszukiwaniu św. Mikołaja. Cyklicznie odbywają się Turnieje Piłki Nożej o Puchar Burmistrza (w tym również na Hali). Ponadto zrealizowano Kurzbach Tropy, Gala MMA oraz Międzynarodowy Turniej w Golfa w Gradi Golf Cup w Brzeźnie.

Spektakularnym sukcesem Gminy Prusice w 2014 roku było odebranie prestiżowej nagrody Perła Samorządu i tym samym zajęcie I miejsca w kategorii gmin miejsko - wiejskich w Rankingu Dziennik Gazeta Prawna. Było to swoiste ukoronowanie całej pracy włożonej w rozwój prusickich terenów.

Zdjęcia